Kanal t
profile

Çarşamba 19:00

Çarşamba 06:30 ve 19:00'da

Sadece 24 saatte dünyanın kaderi yeniden çizilebilir mi? Tek bir olayla tarih yeniden yazılabilir mi? Yankıları günümüzde de devam eden tarihi olayların incelendiği belgesel, insanoğlunun kaderini, yaşam koşullarını değiştiren olayları anlatılıyor. Daha önce rastlanmamış detaylara yer veren ve bir ansiklopediyi andıran bu belgesel sonuçlarını herkesin bildiği olayların başlangıç hikayelerini gözler önüne seriyor.
"Dünya değişirken Siz Neredeydiniz?" sorusuna yanıt arayan belgesel, "Hatırlıyorum o zamanlar ben..." diye başlayacağınız olayları inceliyor.
Belgeselde herhangi bir zaman gibi başlayan ama büyük bir felaketle sonuçlanan olaylar, bizi ekran başına kilitlemiş, televizyonların yanı başından ayırmayan ve nedenini öğrenmek için meraktan öldüğümüz olayları anlatıyor.

Belgesel son 50 yıldaki dünya çapında ses getiren olayların olumlu ve olumsuz yanları işleniyor.

Doğal felaketler, buluşlar, keşifler, savaş suçları, suikastler, kazalar ve daha fazlası içeriklerinden bazıları.

Bu yapımda olayların neden çıktığı, o zamandaki toplumsal ve politik iklim ele alınarak her bir olayın dünyayı nasıl değiştirdiğini, kanunlar ve önleyici tedbirler çerçevesinde değerlendiriyor.

Olaylar ele alınırken onun etrafındaki tüm gelişmeler de değerlendirilmektedir.

Bölüm Başlıkları; Hiroşima, Asya Tsunamisi, John Fred Kennedy Suikasti, Berlin Duvarının Yıkılışı, Küba Füze Krizi, 11 Eylül Olayı, Aya İlk Adım, Mandela'nın Özgürlüğüne Kavuşması, Pearl Harbour Baskını, Çernobil Nükleer Faiası, Katrina Kasırgası, Martin Luther KingSuikastı, 1989 iananmen Meydanı Katliamı, Concorde Uçağı'nın Yapımı, Kanlı Pazar, Beslan Rehine Krizi, Afganistan Savaşı, Lockerbie Uçak Felaketi, Amoco Cadiz Çevre Felaketi, Apollo 13, Edmund Hillary Everestin Zirvesinde, Normandiya Çıkartması, Prenses Diana'nın Ölümü, Tokyo Sarin Gaz Saldırısı, Bhopal Gaz Sıkıntısı Felaketi, Ruanda Soykırımı

Yorumlar

Yorum Yaz