Kanal t
profile

Perşembe 06:30
Perşembe 19:00

Perşembe 06:30 ve 19:00'da

Güney Afrikan'ın ve Hint Okyanusu'nun en heyecan verici dalış alanı olarak gösterilen yerlerinde iki dalgıcın sürükleyici su altı maceralar serisini bu belgeselde izleyeceksiniz.

İki maceracı denizci bir yandan sahil şeridi yakınlarında dev beyaz köpek balıklarıyla dalışlar yaparken, bir yandan da Kızıl Deniz'deki gemi kazalarını ve nefes kesici sualtı yaşamını keşfediyor, şaşırtıcı ve ürkütücü deniz hayatını gözlemliyorlar.

Maldivlerin tarifi imkansız gösterişli fulyabalığını ve Sudan'daki çekiç başlı köpek balıklarını keşfediyorlar.
Maceracılarımız Hint okyanusunun derin mavi sularında sürü halindeki gümüş burunlu köpek balıklarının peşinde dolaşırken adeta onların keskin dişlerine meydan okuyorlar.

Peter ve Stefania azgın sularda denizin dibinden elmas getirmek için kendi hayatını riske atan elmas dalgıçlarıyla beraber dalıyor ve onlaraın bu tehlikeli maceralarına eşlik ediyorlar.

İki uzman dalgıcımız dünyanın en derin dalışını yaparak rekor kıran Nuno Gomes'in yaklaşık 300 metre suyun altına daldıktan sonra yüzeye ulaşmak için verdiği 12 saatlik zorlu yolcuğuna şahit oluyorlar.

Kaşiflerimiz Güney Afika'nın zengin sulardaki planktonlarını takip eden balina köpek balıklarının yolculuğuna katılıyor. Bir çok insanın kalbine hitap eden zeki ve arkadaş canlısı yunusların, insaları eğlendirmesini izliyor, yunuslarla beraber yüzüyorlar.

Nesli tükenme tehlikesinde olan deniz kaplumbağalarını gözlemliyor, onların yumurtalarını nasıl sakladığını ve sonra da yavruların yumurtadan çıkarak denize ulaşmak için yaptığı tehlikeli yolculuğa kayıt altına alıyorlar.

Bu belgeselde nefes kesici mercan kayalıklarına tanıklık edecek, harikulade şekilde dizilmiş tropical balık görüntüleri ile mest olacaksınız.

Yorumlar

Yorum Yaz