Kanal t
profile

Cuma 21:45

Dipnot programı ile tarihin tozlu sayfalarına bir şekilde iz bırakmış mekanları, karakterleri ve efsaneleri hatırlamanıza yardımcı olacağız.

Dipnot programı ile tarihin tozlu sayfalarına bir şekilde iz bırakmış mekanları, karakterleri ve efsaneleri hatırlamanıza yardımcı olacağız. Dipnot programının mekan bölümünde insanları bilgilendirme amacı ile, geçmişte inşa edilmiş ve olağandışı bir özelliğe sahip ve günüzmüze kadar bir şekilde ayakta kalmayı başarmış tarihi eserler ele alınıyıor.

Çin Seddi, Mısır Piramitleri, Çindeki Türk Piramitleri, Özgürlük Anıtı, Rushmore Dağı Anıtı, Alsancak Garı, İyon Kenti Agora, İzmir Hisarönü ve Salepçioğlu Camii, Tarihi İzmir Asansörü gibi yurtiçinden ve yurtdışından birçok mekan bu bölümde yer verilen mekanlardan bazılarıdır. Dipnot Programının bilgi bölümünde yine tarihe damga vurmuş kişiler ve efsane olarak anlatılan bazı karakterler hakkında bilgiler verilmektedir.

Lincoln ve Kennedy‟nin Benzerlikleri, Nostradamus, Mayalar, Yuri Gagarin, Atlantis Efsanesi, Terracotta Askerleri, Tutankhamun‟un Hayatı, Ölüdeniz Parşömerleri gibi konular bu bölümde ele alınan bazı konulardır.


Dipnot Bilgi Köşesinde ele alınan diğer konu başlıkları; Dünyanın Yedi Harikası, Auschwitz Toplama Kampı, Ekin Çemberi, Bermuda İeytan Üçgeni, Dünyanın En Yüksek Binaları, Rushmore Dağı Anıtı ve Mumyalama‟dır.

Dipnot Tarih ve Mekan bölümünde ise Alsancak ve Basmane Garı, Varyant Etnoğrafya Müzesi, Tarihi Havagazı Fabrikası, Camii, Sirkane Köşkü, Murat Köşkü, Tarih ve Sanat Müzesi, Meryem Ana Evi, St Jean Bazilikası, St John Vaptist Kilisesi, Angilkan ve Ayavukolos Kilisesi, La Sinyola Sinagogu, Bet İsrael Sinagogu anlatılmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz